A A A

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مشتری گرامی جهت راه اندازی سیستم گرمایش پکیج خود در فصل زمستان بهتر است که از یک تکنسین تعمیرات پکیج کمک بخواهید تا اینکار را برای شما انجام دهد، در صورتی که تمایل به اینکار نداشتید موارد زیر را بررسی نمائید. راهنمای ارائه شده در زیر با فرض اینکه دستگاه شما روشن است و از آبگرم مصرفی آن استفاده می کنید تدوین شده است.
در صورتی که شما از پکیج های مخزن دار(زمینی یا دیواری) استفاده می نمایید مراحل زیر را حتما قبل از راه اندازی سیستم گرمایشی ساختمان انجام دهید:
1- در لحظه راه اندازي اوليه پكيج يا در هنگاميكه به مدت طولاني پمپ خاموش بوده است، بعلت ناخالصی ها و املاح موجود در آب ممكن است محور پمپ گریپاژ و حركت آن متوقف شده باشد. بنابراين لازم است قبل از روشن کردن پمپ، بوسیله پيچ گوشتي محور پمپ را چنددور در جهت خلاف عقربه ساعت به حركت درآوريم. اين كار باعث مي-شود تا محور پمپ خلاص شده و به راحتي به گردش درآيد.

بدین منظور لازم است پیچ برنجی یا استیل رنگ (پیچ بزرگ دوسو) روی پمپ را کاملا باز نموده و خارج نمایید. پس از باز کردن پیچ مذکور ممکن است کمی آب از آن قسمت خارج گردد که می بایست توسط یک نکه پارچه از ریختن آن بر روی دیگر قسمت های پکیج جلوگیری گردد. سپس توسط پیچ گوشتی محور پمپ را به حرکت درآوره و آزاد می نماییم، در آخر پیچ بزرگ را به شکل اول در جای خود می بندیم.

ungripage

2- نکته دیگری که بسیار مهم بوده و می بایست حتما بررسی گردد اطمینان از باز بودن مسیر دودکش می باشد. در صورتی که در انجام این امر مهارت ندارید از تکنسین فنی یا کسی که مهارت کافی جهت انجام این امر دارد کمک بخواهید تا مسیر دودکش پکیج را بررسی نموده و از خروج دود بطور مناسب اطمینان حاصل نماید.
3- از باز بودن مسیر رادیاتور ها یا فن کوئل ها یا ... اطمینان حاصل نمایید. به این منظور تمامی شیر های رفت و برگشت تجهیزات گرماساز خود را در حالت باز قرار دهید، ضمنا مطمئن شوید که هیچ قسمت از مدار گرمایش به دلیل رسوب گرفتگی و یا تجمع ناخالصی های آب مسدود نشده باشد تا آب گرم در مدار بخوبی به گردش در آید.همچنین می بایست تمامی شیرهای رفت و برگشت زیر پکیج باز باشد.
4- دقت داشته باشید فشار آب مدار گرمایش تمامی دستگاه های پکیج (مستقل از مدل پکیج) می بایست حداقل 1 بار و حداکثر 5/1 بار باشد. از اینرو همیشه فشار آب دستگاه خود را چک نموده و مطمئن شوید مدار گرمایش شما بدون آب کار نمی کند. فشار دستگاه توسط یک فشارسنج (مانومتر) عقربه ای که روی برد کنترل پکیج وجود دارد نمایش داده می شود.
* نکته : داشتن آبگرم مصرفی و فشار مناسب آن به هیچ وجه به معنای پرآب بودن دستگاه شما نیست. در واقع فشار سیستم لوله کشی از سیستم فشار آب مدار گرمایش پکیج کاملا مجزا است و در صورتی که پکیج شما بدون آب کار کند (فشار نمایش داده شده روی فشارسنج (مانومتر) کمتر از 1 بار باشد) قطعا آسیب خواهد دید.
5- کلید پمپ را روشن نموده و با تنظیم دمای مورد نظر از گرمایش پکیج خود استفاده نمائید.
* در صورتی که در حین انجام هر کدام از مراحل فوق مشکل خاصی مشاهده کردید (خارج از توضیحات داده شده) با واحد خدمات شرکت تماس حاصل نموده تا در صورت لزوم به تکنسین مجاز خدمات آلزان ارجاع داده شوید.