A A A

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دستورالعمل نصب فیلتر و رسوبگیر

دستورالعمل نصب:

دستگاه (هوزینگ) در داخل ساختمان و به دور از نور آفتاب ، گرما یا سرمای شدید، نوسانات بالا یا پائین دمایی و در محیط پاکیزه نصب شود.
توجه: تغئیرات محیطی و جوی شامل نوسانات دمایی و اشعه ماوراء بنفش (نور خورشید) روی عملکرد سیستم و دستگاه اثر نامطلوب داشته و باعث تضعیف و کاهش عمر محصول می گردد.
دستگاه در محل تاریک یا کم نور نصب شود. از نصب دستگاه در مقابل نور خورشید اجتناب شود. زیرا باعث رشد عوامل میکروسکوپی مانند باکتریها و جلبکها یا عناصر تک سلولی می شود.
دستگاه باید حداقل 150 میلی متر از سطح زیرین خود فاصله داشته باشد تا هنگام تعویض کارتریج امکان باز و بسته شدن وجود داشته باشد.
بهتر است دستگاه با اتصالات انعطاف پذیر به سیستم لوله کشی وصل شود. در صورت عدم امکان مطمئن شوید که فشاری از خط لوله کشی توسط اتصالات و لوله ها به دستگاه تحمیل نمی شود.  همچنین تغئیر دمای آب و انقباض و انبساط لوله ها ( به خصوص در مسیرهای طولانی) فشاری بر دستگاه وارد نکند. توجه داشته باشید که جهت جلوگیری از نوسانات جانبی و تاب خوردن لوله ها ابتدا و انتهای لوله متصل به دستگاه توسط بست به دیوار ثابت شود.

از مغزی های استوانه ای شکل استفاده شود. استفاده از دنده های کونیک و  زاویه دار موجب فشار و ایجاد ترک در دنده برنجی هوزینگ می شود. در صورت ایجاد ترک و نشت آب مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

 Picture2

 

 

 

 

بهترین فرم نصب هوزینگ سیستم بای پس (کنار گذر) می باشد. (طبق شکل) . در این صورت در هنگام انجام عملیات نگهداری یا تعویض کارتریج نیازی به قطع آب کل سیستم نخواهد بود.

برای آب بندی دنده های برنجی هوزینگ به سیستم لوله کشی فقط از نوار تفلون استفاده شود. از استفاده از سایر روشها و مواد قدیمی مانند کنف، گونی، نخ، بتونه لوله، گریس و روغن که باعث آلودگی و خرابی کارتریج و هوزینگ و واشرهای مربوطه می شود جداً خودداری شود.
بعضی از سیستم های لوله کشی دارای حبس هوا و نوسان در شیرهای مستعمل می باشند که باعث ایجاد ضربه های نوسانی تشدید شونده معروف به ضربه های چکشی آب می شوند. این حالت باعث ترکیدگی لوله، کنتور آب و یا هوزینگ می شود. در این حالت باید از شوک گیر مناسب استفاده شود و در غیر این صورت مسئولیتی متوجه سازنده نخواهد بود.
نصب کارتریج باید توسط فرد حرفه ای انجام شود تا در هنگام نصب از گاز گرفتگی اورینگ دو مهره اصلی و اورینگهای کف کارتریج جلوگیری شود. روش مورد توصیه سازنده این است که هنگامی که کارتریج در محفظه قرار گرفت و مهره اصلی در حال سفت شدن بود (نیمه سفت) ، کمی سیستم را تکان دهید. در صورتی که کارتریج درست در جای خود باشد کمی تکان می خورد . در غیر این صورت بیانگر این است که در جای خود کج شده و سفت کردن مهره باعث آسیب دیدن لبه داخلی نگهدارنده کارتریج  در هوزینگ و خرابی کارتریج می شود.
این محصول برای تحمل دمای حداکثر 45 درجه سانتی گراد و فشار 8 بار ساخته شده و استفاده در خارج از شرایط تعریف شده با اساس کارکرد دستگاه مغایرت دارد.
در صورت استفاده از محصول در دستگاههای یخ ساز و آب سرد کن به علت احتمال برگشت آب سرد و ایجاد شوک حرارتی خطر  شکستن شیشه وجود دارد. در این حالت باید از شیشه های فشار قوی استفاده شود.

استفاده از هرگونه گریس و روغن بعلت سمی بودن هنگام نصب ممنوع میباشد. درصورت لزوم  از روغن های خوراکی بعنوان روان کننده به اتصالات استفاده گردد.Picture3

 

 

دریافت این مقاله با فرمت PDF دریافت آموزش نصب فیلتر ایمرگاس ایتالیا